Guinness vs. RoyCra vs. 2:3
Br. Wałęga, Pudełko, Samobójcza

Sezon 2011/2012

Sezon 2011/2012 w Lidze oldboji IMSL rozpoczęty!
Na inaugurację sezonu druzyna Royal Wawel pokonała w ładnym stylu drużyne HCC United 4:0 (2:0)
Bramki:Motolko2, Pawula 2.
Ale chyba nic w tym dziwnego ponieważ z takim składem nie mogą raczej przegrać żadnego meczu (?)
Jeszcze nie było w historii oldboji Royal Wawel takiej frekwencji, można by było ułożyć całkiem śmiało dwa składy.
Obecna lista zawodników Royal Wawel to:
Bartosz,Guzik,Trszaska,Sawicki,Lasek,Szarek,Madro,Garga,Pikul,Motolko,Pawula,Sikora,Krakowiak,Kois,Krasowski,Rządkowski,
Krafft,Maczugowski,Litkowiec,Drewicz,Sawko,Szwczyk,Marek, Czerwiński,Zagone.
Jak widać pokazało się 5 nowych zawodników, no a ilu dotrwa do końca rundy to czas pokaże.
Następny mecz w niedziele 18-go września na obiektach COD o godzinie 13-ej.

18 września 2011

Royal Wawel w meczu drugiej kolejki ligi oldboji wystąpił w roli walca i ciężko przewalcował drużynę HCC
aż 15:0 ( 6:0)
Bramki:Madro 5,Motolko 4,Rządkowski 2, Sikora ,Krasowski , Bartosz , Drewicz .
Mecz praktycznie do jednej bramki ,ostre strzelanie i ostry trening ,przed super meczem 25 września z drużyną Rams.
Bedzie to mecz ligowy jak i mecz z playoffu poprzedniej rundy. COD – godzina 16:00.
Skład Waweli:
Bartosz,Guzik,Marek,Krasowski,

Szewczyk,Madro,Szarek,Garga,Krakowiak,Motolko ,Drewicz.
Wchodzili: Sikora,Rządkowski,Sawko,Czerwiński,

25 wrzesień 2011
W niedzielnym meczu na szczycie pomiedzy Royal Wawel a Rams tym razem odbylo sie bez remisu i góra byli Wawele ,wygrywając zaległy mecz  o mistrzostwo ligi 4:1 (2:1)
Był to jeden mecz który miał charakter dwóch meczy a mianowicie o mistrzostwo ligi i o punkty w nowym sezonie ,tak ze było o co walczyć .
Mecz zaczął sie niezbyt pomyslnie dla Waweli pomimo przewagi na boisku Wawele dali sie zaskoczyc i po jednej z kontr ,strzałem z 30 metrów Rams wyszli na prowadzenie .
Ale z biegiem czasu widać było kto tu rządzi na boisku, najpierw Jurek Motolko wykorzystał nieporozumienie bramkarza ze swoim partnerem i wjechał do bramki Rams a chwile póżniej wykorzystujac swietne podanie z głebi pola od Tadeusza Kraffta ustalił wynik do przerwy na 2:1.
Po zmianie stron w dalszym ciągu na boisku dominował Wawel i widac było że kolejne bramki to kwestia czasu i tak Krakowiak zaskoczył bramkarza strzalem z 20 metrów a formalności dopełnił Pawula ustalajac wynik meczu na 4:1. Cały zespół zagrał na dużym poziomie.- Gratulacje!

Sklad:Bartosz,Guzik,Narek,Litkowiec,Pikul,Madro,Szarek,Garga,Krakowiak,Pawula,Drewicz

Wchodzili:Motolko,Krafft,

Krasowski,Sikora,Rzadkowski,Szewczyk,Kois,

02 pazdziernik 2011

W lidze oldboji  Royal Wawel spacerkiem pokanał druzyne  Oak Park 7:0 (2:0)
Br. Motolko4, Szarek,Sikora,Drewicz
Skład:Bartosz,Szewczyk,Krasowski,Litkowiec,Krakowiak,Garga,Szarek,Madro,Pawula,Motolko,Drewicz
wchodzili:Sikora, Maczugowski,Sawko,
Pomimo uszczuplonego składu Wawele spokojnie kontrolowali cały przebieg meczu.

09 Pażdziernik 2011

Szczęśliwy remis dla obydwu drużyn!!!
Royal Wawel zremisował z druzyna Olympics 1:1(1:0)
Bramka,Krasowski
Skład:Sawicki,Guzik,Litkowiec,

Krasowski,Zagone,Madro,Szarek,Garga,Krakowiak,
Pawula,Sikora.
Wchodzili:Maczugowski,Rządkowski,Bigosiński
W uszczuplonym składzie grali Wawele i przekonali sie jak jest ciężko wygrac z dobrą druzyna w lidze ,
a Olympics za taka uchodzili.
Po słabej pierwszej połowie gdzie Wawele nie mogli znależć recepty na skuteczną gre ,trudno było im przeprowadzać składne akcje.
W drugiej nieco gra sie ożywiła i w gruncie rzeczy udało sie Wawelą doprowadzić do remisu.
W niedziele też czeka Waweli poważny mecz bo przeciwnikiem będzie odwieczny rywal drużyna Youths!
10/16/2011
Wymęczone zwycięztwo ale – zwycięztwo !!!
Ciężki przeciwnik i łatwo skóry nie sprzedał. Dopiero druga połowa zadecydowała o kolejnych 3-ch punktach dla Waweli.
Trochę lepsza gra niż w pierwszej połowie i dwa celne trafienia Tadeusza Kraffta dały zwycięztwo Wawelą
Ogólnie to nie kleiła sie gra a piłka nawet po strzałach z najbliższych odległości mijała bramke.
Teraz czekają nas derby z Eagles!
Skład: Sawicki,Krasowski,Bigosiński,Marek ,Guzik, Szarek,Garga,Madro,Pawula,Krafft,Drewicz.
Wchodzili:Rządkowski,Sawko,Krakowiak,Sikora.
Youths vs. Royal Wawel   0:2
10/23/2011
W derbach Chicago Wawele znów górą ,pokonali zespół Eagles 2:0
Najniższy wymiar kary.Spokojna i kontrolowana gra od poczatku do końca.
Bramki: Motolko,Pawula.
10/30/2011

Royal Wawel Mistrzem jesieni 2011 !
W niedziele w lidze oldboji odbyły się play off-y z udziałem wszystkich drużyn i tak w walce o prymat w lidze

Royal Wawel pokonał grecki zespół Olympic 1:0 .Co prawda skromne zycięzstwo ale nie podlegało żadnej dyskusji.

Kontrolowany przebieg gry przez Waweli od poczatku spotkania
do końcowego gwizdka sędziego.
Bramke zdobył Rysiek Pawula.
Skład:Bartosz,Guzik,Marek,Lasek,Krakowiak,Garga,Madro,Szarek,Pawula, Sikora,Drewicz.
Wchodzili:Motolko,Rzadkowski,Bigosiński,Szewczyk.

Runda rewanżowa !

05/13/2012

Royal Wawel vs.Oak Park 12:0 (6:0)

Royal Wawel over 50 rozpoczął rewanżową batalie o prymat w lidze w mocnym styluwygrywajac z druzyna Oak Park  12:0 (6:0)
Br. Motolko 4 ,Pawula 4,Drewicz 2, Hernandez ,Mroczkowski.
Skład: Bartosz, Lasek, Litkowiec,Krakowiak,Pikul, Garga, Madro,Mroczkowski,Szarek, Pawula, Drewicz.
Wchodzili: Maczugowski,Hernandez,Motolko.
Nie był to wymagajacy przeciwnik stad ten wynik!
W następną niedziele Wawele pałzują.

05/26/2012

Youts vs. Royal Wawel 3 :0 (1:0))

Dlugo Wawel tego meczu nie zapomna !!!

Gola „11″-ka nie sprostala ,a przeciez wcale nie taki znowu rezerwowy skad !

Poprostu nic nie szlo, Wawele stracili juz w 2 minucie gry bramke po niefortunnym zagraniu Litkowca do

bramkarza ,pilka odbila sie rykoszetem od jednego z naszych obroncow i wpadla do siatki.

W zasadzie nic wielkiego sie nie stalo ,ale jednak okazalo sie ze to wystarczylo przeciwnikowi aby wygrac caly mecz ,bo w koncowce znow rykoszet i 2:0 a na koniec to juz sie nikomu nie chcialo gonic za pilka i Youts strzelil jeszcze jednego gola. Poprostu Wawele zagrali slabiutki mecz ,bardzo slaby.

Druga porażka Waweli ,tym razem z bardzo dobrze grąjacą drużyną Olympic

Nikt przed meczem nie spodziewał się takiego obrotu sprawy,Waweli zaczęli bardzo dobrze ,

w obronie ,pomocytroche słabiej spisywał sie atak tym razem ,

ale to za sprawą dobrze grającej obrony Greków w tym dniu.

Pierwszą bramke Wawele stracili po wspaniałym uderzeniu Greka z 25 metrów w samo okienko.

Ale w dalszym ciągu drużyną przeważającą na boisku była druzyna Waweli.

Nieporozumienie obrońców Waweli bez litości wykorzystali Grecy i podwyższyli wynik na 2:0.

Przypadkowa ręka w polu karnym przekreśliła praktycznie szanse Waweli na choćby nawet remis.

Rywale wykorzystali 11-ke i póżniej zaskakującym strzałem z 20 metrów przypieczętowali

swoje zwycięstwo ,zresztą jak najbardzie zasłużone.

Wydawało by się że z takim składem nie można przegrać – a jednak!

Skład: Bartosz -Tuerck i-Krakowiak -Trzaska -Szewczyk – Garga – Szarek – Mroczkowski – Pawula,

Krafft – Motolko

Wchodzili: Drewicz,Litkowiec,Rządkowski,Hernandez

06/10/2012

Zaskakujacy remis Waweli ze słabiutkim Falcons 1:1

Br. Rzadkowski Marek

Skład: Bartosz -Litkowiec-Maczugowski- Krakowiak- Trzaska- Garga -Hernandez- Rządkowski- Czerwiński- HernandezJ.-Drewicz

Jak widać ze składu goła 11-ka ,ale to wcale nie usprawiedliwia od słabej gry Waweli.

Co z stego ze Wawele siedzieli przez cały mecz na połwie rywala jak ze skutecznością było fatalnie.

Nie wiadomo jak długo potrwa letarg Waweli, bo niektórzy zawodnicy nie dbają aby wspomóc druzyne a przede wszystkim swoich kolegów.

Następny mecz to derby Chicago z drużyna Eagles 17-go czerwca o godz. 16-ej na boisku # 9 w Schaumburg.

06/17/2012

Nie wiedzie się Wawelą w rundzie rewanżowej !!!

W derbach Chicago Wawele ulegli średnio spisujacej sie drużynie Eagles 3:1 (1:1)

Do przerwy nic nie zapowiadało na porażke Waweli ,szybkie akcje dobre zrozumienie

się zawodników w linji pomocy i ataku i po ładnych akcjach Wawele dość szybko

wyszli na prowadzenie .W końcówce jakby troszke zwolnili i rywale zdołali wyrównać

W drugiej połowie gra się już nie kleiła , a wprowadzeni po przerwie nowi

i świezi zawodnicy nic nie wnieśli do zespołu,W rezultacie dwa nieporozumienia

i rywale zdobyli dwie bramki .Szkoda bo teraz niestety Wawele nie mogą sobie pozwolić

już nawet na remis jeśli chcą jeszcze walczyć o wygranie ligi.

Br,Motolko

Skład: Bartosz-Krakowiak-Litkowiec-Sawicki-Zagone-Szarek-Garga-Czerwiński-Pawula-

Motolko-Drewicz.

Wchodzili:Krafft-Lasek-Rządkowski

06/24/2012

Szczęśliwy remis Waweli (a może i United)

Po kardynalnym błędzie tymczasowego brmkarza (Czerwiński) już w pierwszych minutach meczu

Wawele musieli  gonić rywali i tak od 0:1 do 3:3 to Wawele wyrównywali .

Najszybsze wyrównanie w historii Waweli padło przy stanie 3:2 dla rywali,kiedy Wawele wznawiali ze środka

Szarek z połowy boiskaposłał mocną piłke na lewą strone do Jurka Drewicz który z kolei szybko wpadł

w pole karne  centrując do nadbiegającego Pawuli który tylko dopełnił formalności wyrównując na 3:3

Na minute przed końcowym gwizdkiem sędziego ostatni atak w wykonaniu Waweli .

Centra na głowe Pawuli i desperacko wybita piłka z linji bramkowej United.

Br. Pawuka3

Skład:Czerwiński (Bartosz) Lasek-Litkowiec-Krakowiak-Garga-Szarek-Pawula-Ulmaniec

Hernandez,Drewicz

07/01/2012

Royal Wawel odrabia straty !!!

Pulumm Magnum nie był wymagającym przeciwnikiem ale Wawele musieli wygrać

to spotkanie. Wygrali 8:0 (2:0) .Teraz wszystko rozstrzygnie sie 8-g0  lipca ,ponieważ Wawele

mają do rozegrania zaległy mecz z Rams ,jesli wygrają nadal zachowaja szanse na Play-off

o pierwsze miejsce.

Br.Madro3,Lasek2,Krakowiak2,Szarek

Skład: Bartosz-Maczugowski-Czerwiński-Krakowiak-Litkowiec-Garga-Madro-Szarek-Ulmaniec

Czy to chwilowa zadyszka Waweli to się dopiero okarze w następnym

sezonie który rozpocznie się już we wrześniu.

okazało się za mało jak na cały sezon, wogóle druga runda dla Waweli

to bardzo słabiutki występ i muszą o tym jak najprędzej zapomnieć !

Sezon 2010/2011

W niedziele rozpoczeła się runda rewanżowa oldboji MSL over 50 sezonu 2010-2011
Na inauguracje ligi piłkarze Royal Wawel pokonali zespół HCC United 2:0 (1:0)
Br. Motolko i Madro
Skład: Bartosz-Guzik-Trzaska-Kois.

Lasek – Madro-Garga- Pikul- Maczugowski – Motolko – Drewicz
wchodzili:Rządkowski, Sikora,Krasowski,Fortuna,
Zawodnicy musieli stawic czołą nie tylko walka na boisku z przeciwnikiem dość wymagającym ale rownież przerazliwym zimnem i porywistym wiatrem.
Pomimu nie obecnosci kilku czołwych zawodników Wawele kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.
Zasłuzone zwycieżtwo.
Nastepny mecz dopiero 1 maja o godz. 13-ej na COD
Wawel Zyczą wszystkim sympatykom i kolegą Wesołych Swiat Wielkiej Nocy!

05/01/2011

W drugim meczu rundy wiosennej Wawele pewnie pokonały drużyne Elmhurst 7:1 (4:0)
Przeciwnik niezbyt wymagajacy czego dowodem były bramki i nieco nonszalancka gra zwłaszcza w obronie. Br. Madro2,Lasek2,Szarek,Sikora.

05/08/2011

W kolejnym meczu ligi oldboji over 50 piłkarze Royal Wawel wygrali z nowa druzyna Youths 4:0 (1:0)
Br. Pawula 3 ,Krakowiak
skład: Bartosz,(Sawicki) – Guzik ,Litkowiec,Krasowski – Kois ,
Krakowiak – Madro – Garga- Maczugowski – Drewicz, (Sikora), Pawula.
Rzadkowski, Hernandez,Bigosinski.
Pojedynek odwiecznych rywali jeszcze z czasow ligi Open ,over 30 i over 40
, niektore te same twarze i znow po latach spotkanie ligowe.Trzeba przyznac ze Wawele lepiej przechodza przez te wszystkie etapy i gladko wygrali 4:0 (1:0) .Troche  momentami śpiaca gra ale na ogół cały czas kontrolowana.
05/15/2011
Przy przerażajacym zimnie i wietrze Royal Wawel odprawił z kwitkiem drużyne HCC Pullum Magnum 4:0 (2:0)
Zapowiadało sie ciekawe widowisko a to z racji iż mecz odbył sie na pięknym głownym obiekcie COD, i gdyby nie przerażliwy wiatr który czasami podawał piłke zupełnie nie tym zawodnikom co potrzeba to napewno Wawele pokazali by dobry footbol.
Bramki strzelali :Lasek,Szarek,Pawula ,Sikora.
Sklad:Bartosz,Kois,Krasowski,Guzik,Bigosinski – Garga,Szarek,Krakowiak,Madro – Lasek,Drewicz
wchodzili:Sikora,Rzadkowski,Fortuna Hernandez,Pawula
Nastepny mecz Wawele rozegraja z duzyna Olympic na COD o godz. 17-ej!

Waldemara Krakowiaka, po jednym trafieniu dolozyli tez Krzysztof Lasek a
zapoczatkowal strzelanie Ryszard Litkowiec.
kadrowych,Serby oddały mecz walkowere.

Teraz czekają nas derby chicagowskie ,Royal Wawel 12 czerwca podejmować będzie drużynę oldboji Eagles

06/12/2011

Oldboje Royal Wawel w derbach chicagowskich z druzyną Eagles ,znów okazali się lepsi wygrywając 4:1(1:1)
Do przerwy nic nie zanosiło się na łatwą wygraną Waweli ,albowiem to Eaglesiacy obięli prowadzenie po strzale Marka Ptaka  i ta k było aż do 30 minuty gry.
Dopiero pod koniec pierwszej połowy z wywalczonego rzutu rożnego Toni Madro wyrównał na 1:1. Tyma rezultatem zakończyła sie pierwsza połowa.
W przerwie spotkania ,kilka cennych uwag przekazanych przez trenera Maczugowskiego wzięli sobie do serca piłkarze Waweli i juz gra nabierałą rumieńcy.
Najpierw po kilku składnych akcjach  Jurek Motolko wyprowadził zespół na prowadzenie na 2:1 ,a w chwile pożniej Leszek Szarek podwyższył wynik z rzutu karnego po faulu na Ryśku Pawuli na 3:1.W tym momencie było  wiadomo że Eagles nie wygra już  tego spotkania. A w końcówce meczu znów dała znać o sobie stara gwardia, po kilku wymianach podań do sytuacji strzeleckiej doszedł Jurek Drewicz który mocnym uderzeniem trafił w poprzeczke ale piłka spadłą wprost pod nogi Tadka Sikory który dopełnił formalności ustalając wynik meczu na 4:1. Wawele wciąż na czele tabeli i wystarczy im jeszcze tylko jedo zwycięztwo aby cieszyć się z 4-go tytuł Mistrzów Ligi Metropolitan.
Do końca sezonu pozostały im jeszcze 2 mecze ,z drużyna Rams która ma 6 punktów straty do Waweli i drużyną Oak Park która już sie nie liczy w walce o Mistrzostwo ligi.
A więc 4-ty  tytuł dla Waweli jest w zasiegu ręki.
Skład: Bartosz,Guzik,Zagone,Lasek,Garga,Szarek,Madro,Krakowiak,Drewicz, Sikora.
Wchodzili: Motolko,Pawula,Rządkowski,Czerwiński,Bigosiński,Fortuna.

06/19/2011

To było do przewidzenia ,-Rams przyjechał w mocno wzmocnionym składzie i od pierwszych minut widać było że tak łatwo nie sprzeda swojej skóry.

Chociaż do przerwy Wawele przegrywały 0:1 ,ale z przebiegu gry to oni powinni prowadzić przynajmnie różnicą dwóch bramek.Dwie sytuacje w pojedynke z bramkarzem gości i jedna poprzeczka.Po przerwie Wawele troszke przycisnęli rywala i w krótkim odstępie czasu zdobyli dwie bramki.Najpierw Madro po wybiciu rzutu rożnego strzałem głową wyrównał ,a w chwile póżniej weteran chicagoskich boisk Tadeusz Sikora ogrywając obrone przeciwnika wjechał w swoim stylu do bramki.Wszystko wskazywało na kolejne zwycięzstwo Waweli ,ale tym razem sędzia nie popisał sie uznając bramke dla gości z ewidentnego spalonego.W sumie to nie krzywdzący wynik dla obu drużyn ,a Wawele tym remisem przypieczętowali swój 4 -ty tytuł mistrzów w lidze.

Gratulacje . Skład drużyny Waweli: Bartosz-Guzik-Lasek-Litkowiec-Zagone–Madro-Szarek-Krakowiak-Garga-Sikora-Drewicz

wchodzili:Motolko-Pawula-Rządkowski-Fortuna-Maczugowski.

Ostatni mecz sezonu w niedziele 26-go czerwca o godzinie 11:00 – COD

OSTATNI MECZ WAWEL NIE MIAŁ WIĘKRZEGO ZNACZENIA CO DO POZYCJI WAWELI NIE MNIEJ JEDAK WAWEL POTRAKTOWAWLI TEN MECZ JAK KAŻDY INNY I NIE POZOSTAWILI CIENIA WĄTPLIWOŚCI KTO RZĄDZI WLIDZE WYGRYWAJĄC Z DRUŻYNĄ OAK PARK 10:1

BRAMKI STRZELALI: LASEK 3, SIKORA 2,HERNANDEZ2, SZAREK,PAWULA,DREWICZ

TERAZ NASTEPUJE PRZERWA I ZASŁUZONY ODPOCZYNEK!!!