Kalendarz

Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sponsorzy

Dziękujemy naszym sponsorom:

Antoni Madro

Tadeusz Krafft

Marek Placek

Krzysztof Lasek

Marek Rządkowski

Chester Piłat

Wyniki meczów

10/27/19
Guinness vs. RoyCra vs. 2:3
Br. Wałęga, Pudełko, Samobójcza

Kraków 2006

Powrót reprezentacji Over–40 z Krakowa

W dniu 14 listopada wróciła z Krakowa reprezentacja Over-40 Chicago, gdzie na zaproszenie Oldboyi Cracovi w ramach obchodów 100-lecia Cracovii, rozegrała towarzyskie spotkanie z Oldboyami Cracovii na głównej płycie stadionu Cracovii, przed meczem pierwszoligowym Cracovia – Pogoń Szczecin.

Pomimo niskiej temperatury 7st. C pogoda była słoneczna , a płyta boiska długo będzie się śniła wszystkim piłkarzom z Chicago. Przed meczetem powitano uroczyście zespół  z Chicago i wymieniono pamiątki. Kapitan zespołu z Chicago Jerzy Drewicz wręczył piękny puchar w kształcie Złotej Nike kapitanowi drużyny Oldboyi Cracovii, Wackowi Szczerbie. Kilka pamiątkowych zdjęć i rozpoczęło się spotkanie. Pierwsze 15 min. to huraganowe ataki zespołu Cracovii piłkarze z Chicago nie mogli się odnaleźć raz po raz spychani do obrony, patrzyli jak piłka po strzałach Nenki, Podsiadły, Ścibora czy Owcy minimalnie mijała bramki Chicagowian. Tak wyglądała gra do 27 min., gdy goście wyprowadzili kontrę z głębi pola. Waldek Krakowiak podał do Darka Cholewy, ten do Jurka Drewicza, a ten prostopadłe podania do Józka Marka, który „urwał” się lewą stroną boiska, zacentrował w pole karne do nadbiegającego Piotra Maciantowicza, który z 12 m nie dał szansy obrony Wackowi Szczerbie i było 0:1. Teraz gra się wyrównała, a wynik nie uległ zmianie do przerwy. Po przerwie Cracovia nadal atakowała i po pięknej akcji Sosnowski – Nenko – Ścibor ten ostatni pięknym strzałem w okienko wyrównał stan meczu na 1:1. Wydawało się, że dalsze gole dla Cracovii to kwestia czasu. Nie załamani utratą bramki goście wyprowadzali groźne kontry i coraz częściej gościli pod polem karnym gospodarzy. Jedna z tych kontr przyniosła bramkę zespołowi z Chicago po pięknym strzale Adama Lachowicza.

Cracovia znów ruszyła do huraganowych ataków, lecz strzały: Nenki, Rokickiego, Korozy, Wątroby mijały bramkę gości, a celne strzały wyłapywał pewnie A. Bartosz. Cracovia się „odkryła” i po kontrze w wykonaniu Sikory i Chmiela, który zagrał celnie do P. Maciantowicza, a ten będąc sam na sam z bramkarzem nie zaprzepaścił szansy i zrobiło się 1:3. Po tym golu Cracovia jak gdyby stanęła, a Chicagowianie dostali wiatru w plecy.  Wyśmienita gra w obronie Krakowiaka, Trapacza, Marka i Cholewy, w środku pola: Muchy, Chmiela, Gargi i Maciantowicza dała owoce w postaci czwartej bramki.

Niezawodny P. Maciantowicz ściągnął na siebie dwóch obrońców, podał piłkę do nieobstawionego Jurka Drewicza jest 1:4. Ta bramka zupełnie załamała zawodników Cracovii, co wykorzystali goście zdobywając kolejne dwie bramki, których strzelcami byli: Mario Chmiel i Józef Mucha. Koniec meczu i wynik 1:6 na korzyść zespołu z Chicago. Nikt się takiego wyniku nie spodziewał, nawet włodarze z Cracovii, którzy oglądali końcówkę tego interesującego spotkania. Gromkie brawa od kibiców z Krakowa były pochwałą za dobrą grę zespołu z Chicago.

Składy zespołów:

Over-40 Chicago: A. Bartosz, W. Krakowiak, D. Cholewa, G. Tarapacz, J. Marek, L. Garga, P. Maciantowicz, J. Mucha, M. Chmiel, T. Sikora, J. Drewicz, A. Lachowicz, R. Patyk.

Cracovia: W. Szczerba, M. Wasyliena, M. Podsiadło, P. Markiewicz, A. Rokicki, S. Sosnowski, Z. Wiącek, W. Nenko, R. Wątroba, M. Podsiadło II, R. Koroza, Z. Bala, S. Owca, J. Mróz, R. Ścibor, Volvo.

Trzecia część tego spotkania odbyła się w klubie „Pod Gruszą” – wynik remis ze wskazaniem na Cracovię.

Zawodnicy Chicago przesyłają podziękowania dla całego kierownictwa KS Cracovia za udostępnienie płyty boiska oraz Januszowi Wolfingerowi za pomysł i organizację imprezy.

Podziękowania dla Jurka Drewicza

Cały zespół reprezentacji Chicago Over-40 tą drogą dziękuje Jerzemu Drewiczowi za zorganizowanie wyjazdu do Krakowa na uświetnienie 100-lecia Cracovii i zorganizowanie mocnej ekipy z Chicago. Jurek, jesteś dobrym organizatorem imprez piłkarskich, czekamy na kolejne wyjazdy.

A teraz jeszcze raz dziękujemy życząc ci sto lat!

Zawodnicy zespołu Over-40.

E. Janik


Reprezentacja Over-40 Chicago – Cracovia Kraków

Jak już informowaliśmy, reprezentacja Over-40 Chicago przebywała w Krakowie, gdzie rozegrała przyjacielskie spotkanie z Cracovią Kraków w ramach obchodów 100-lecia Cracovii. Przypomnę, że spotkanie to wygrali piłkarze z Chicago 6:1. Dzisiaj przedstawiamy kilka fotek z pobytu piłkarzy z Chicago w Krakowie. Po spotkaniu na boisku odbyło się spotkanie „pod gruszą”, a wynik spotkania był remisowy ze wskazaniem na Cracovię. Wszyscy zawodnicy mile wspominają pobyt w Krakowie oraz atrakcje przygotowane przez Cracovię i pomysłodawcę wyjazdu do Krakowa zespołu Over-40 Chicago Janusza Wolfinera. Specjalne podziękowania od piłkarzy otrzymał Jerzy Drewicz, który potrafił „zmontować” wyśmienity skład na wyjazd do Krakowa.

Przypomnę składy drużyn:

Over-40 Chicago: A. Bartosz, W. Krakowiak, D. Cholewa, G. Tarapacz, J. Marek, L. Garga, T. Sikora, P. Maciantowicz, J. Mucha, M. Chmiel, J. Drewicz, A. Lachowicz, R. Patyk – kierownik zespołu Marek Placek.

Cracovia: W. Szczerba, M. Wasylienia, M. Podsiadło, P. Markiewicz, A. Rokicki, S. Sosnowski, Z. Wiącek, W. Nenko, R. Wątroba, M. Podsiadło II, R. Koroza, Z. Bala, S. Owca, J. Mróz, R. Ścibor.

Cracovia Over-40

- Reprezentacja Over-40 Chicago 1:6 (0:1)

bramkę dla Cracovii zdobył : R. Ścibor; dla Chicago: P. Maciantowicz 2, J. Drewicz, J. Mucha, M. Chmiel, A. Lachowicz.


Wyniki Over 60

10/08/19
RoyCrac vs. Rams 5:5 Br. Drewicz2,Pawula,Madro Sikora