Kalendarz

Lipiec 2024
P W Ś C P S N
« maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sponsorzy

Dziękujemy naszym sponsorom:

Antoni Madro

Tadeusz Krafft

Marek Placek

Krzysztof Lasek

Marek Rządkowski

Chester Piłat

Wyniki meczów

10/27/19
Guinness vs. RoyCra vs. 2:3
Br. Wałęga, Pudełko, Samobójcza

Kraków pokonał Tarnów

10.31.93.

Nic dodać! Nic ująć! Może z tej współpracy sportowej wykrystalizuje się silny zespół ROYAL WAWEL OVER 30

POLONIJNY SPORT W CHICAGO

KRAKÓW POKONAŁ TARNÓW 4:1 (2:1)

Jeśli istniały jakieś antagonizmy między tymi dwoma miastami w Polsce, to niedzielna impreza piłkarska nakazuje bezzwłocznie zweryfikować podobne sądy. Grupa „krakusów” i „tarnowiaków” rozegrała bowiem mecz w atmosferze iście pokojowej, by nie powiedzieć, że przyjacielskiej. Doszło nawet do tego , że ekipa Tarnowa, widząc problemy kadrowe menedżera rywali – dwaj powołani do reprezentacji rdzenni krakowianie Zamojdzik i Deptuch nie zdążyli przybyć na czas po  halloweenowych harcach – oddali im jednego ze swoich piłkarzy. Nie był nim wprawdzie Zbigniew Lupa, przez wiele lat występujący niegdyś w … krakowskiej Garbarnii, ale nie był to tez ostatni dowód kurtuazji. Tenże bowiem Lupa, nie chcąc krzywdzić „swoich” parafian, przestrzelił karnego, czego oczywiście nie należy kojarzyć z jakimś niecnym przekupstwem. Gra bowiem toczyła się jak najbardziej na serio, a licznych udanych akcji i pięknych bramek nie powstydziliby się nie tylko aktualni polscy ligowcy. Również oprawa meczu, zorganizowanego na zakończenie sezonu, godna była podziwu. Wiesław Rzepka z Tarnowa i Jerzy Drewicz z Grodu Kraka zadbali o najdrobniejsze szczegóły, z odegraniem przez rozpoczęciem meczu hymnów narodowych Polski i USA włącznie. A co najważniejsze piłkarski show w wykonaniu polonijnych drużyn uświetniony został przybyciem nań widowni w sile znacznie liczniejszej niż to ma miejsce na większości mistrzowskich pojedynkach z udziałem naszych zespołów.

Mecz obfitował w wiele składnych akcji i zespołowych popisów z obu stron. Szczególnej urody były strzelone bramki, a jedna z nich, Jurka Drewicza, mogłaby kandydować do miana gola roku. Indywidualną akcję zakończył on z ostrego kąta mocnym uderzeniem, po którym piłka odbiła się najpierw od słupka, potem od poprzeczki, jeszcze raz od drugiego słupka, by wreszcie wpaść do siatki. Ostatecznie wygrał Kraków 4:1, wzniecając sportową złość tarnowian, którzy zapowiedzieli srogi rewanż na wiosnę.

My ze swojej strony gratulujemy organizatorom udanej imprezy, przyrzekając oczywiście, iż zjawimy się także na meczu wiosennym.

KRAKÓW – TARNÓW 4:1 (2:1)

Bramki: Drewicz 2, Sikora i Paszkiewicz dla Krakowa oraz Tomasik dla Tarnowa.

Kraków: Bartosz – Kwaśnik, Sokołowski, Klimczyk, Strączek – Kantor, Przybyłowski, Drewicz, Michno – Sikora, Paszkiewicz.

Tarnów: Drabik – Jokiel, Bułat, Zyguła, Maniak – Pitaś, Zdziorek, Nalepa, Bajorek – Lupa, Rzepka (Tomasik).

Sędziował Jan Mrowca.

J.D.

Szczególne podziękowania należą się Staszkowi Bobrowskiemu, który zadbał o nagłośnienie stadionu.

Wyniki Over 60

10/08/19
RoyCrac vs. Rams 5:5 Br. Drewicz2,Pawula,Madro Sikora