Kalendarz

Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sponsorzy

Dziękujemy naszym sponsorom:

Antoni Madro

Tadeusz Krafft

Marek Placek

Krzysztof Lasek

Marek Rządkowski

Chester Piłat

Wyniki meczów

10/27/19
Guinness vs. RoyCra vs. 2:3
Br. Wałęga, Pudełko, Samobójcza

Pod Wawelem

ODROBINA RELAKSU…

ROYAL WAWEL POD… WAWELEM

W środę zakończyli swój tygodniowy pobyt w Polsce oldboye chicagowskiego Royal Wawel. Rozegrali oni dwa towarzyskie mecze z – zespołem złożonym z krakowskich dziennikarzy i oldboyów Hutnika oraz z reprezentacją Zakopanego.  Nie doszło natomiast do skutku spotkanie z aktualnymi mistrzami Krakowa, oldboyami Garbarni, gdyż w przeddzień zaplanowanego meczu ulewny deszcz sprawił, że boisko nie nadawało się do gry.

Drużyna wzmocniona piłkarzami, którzy niegdyś występowali w jej barwach (Adam Mikoś, Ryszard Bargieł) oraz Michałem Wróblem, na boisku Hutnika przegrała pierwszy mecz 3-4 (3-2), choć po 20 minutach gry prowadziła już 3-0. Dwie piękne bramki zdobył Jerzy Drewicz, nie do upilnowania przez miejscowych obrońców. Trzeciego gola strzelił Dariusz Sajdak. W miarę upływu czasu nieznaczną przewagę uzyskiwali gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę. Nieco wcześniej sędzia podarował im karnego, którego były reprezentant kraju, Marek Motyka, zamienił na gola. Po zmianie stron „polonusi” mogli podwyższyć wynik, ale okazji nie wykorzystali Nieradka, Sajdak i Drewicz, a na faul w polu karnym na tym drugim sędzia przymknął oko. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył po filmowej akcji i znakomitym strzale z woleja … eks – piłkarz chicagowskiego zespołu Marek Latasiewicz. Tym łatwiej może było przełknąć gorycz porażki.

Zakopane i boisku miejscowego Orkana były bardziej gościnne od krakusów. Ale obiektywnie trzeba przyznać , że nie tyko Wawele zagrali lepiej niż w pierwszym meczu, ale i nieco słabszy był zespół miejscowych. Royal wygrał 2-0 (0-0)po golach strzelonych przez Drewicza i Henryka Galika. Przez wyższą porażką uchronił gospodarzy znakomicie broniący Józef Galica. Wyprawa do stolicy polskich gór była ze wszech miar udana. Oprócz wygranego meczu, doszło do wielu spotkań z dawnymi przyjaciółmi  z Chicago, a widomo, jak bardzo gościnni są górale…

Marek LEWICKI

*DZIENNIKARZE KRAKOWA /HUTNIK – CHICAGO ROYAL WAWEL 4-3 (2-3)

Bramki dla Waweli: Drewicz 2, Sajdak.

ROYAL WAWEL: Andrzej Bartosz – Adam Mikoś, Zbigniew Lupa, Antoni Sobol, Henryk Galik, Krzysztof Sęk, Marek Placek, Ryszard Bargieł, Wojciech Nieradka, Dariusz Sajdak, Jerzy Drewicz, Michał Wróbel.

*ZAKOPANE – ROYAL WAWEL 0-2 (0-0)

Bramki: Drewicz, Galik.

ROYAL WAWEL: Józef Galica – Zbigniew Lupa, Jacek Maj, Henryk Galik, Krzysztof Sęk, Marek Placek, Andrzej Waśniowski, Krzysztof Wańczura, Michał Wróbel, Ryszard Bargieł, Jerzy Drewicz, Antoni Sobol, Krzysztof Sobol.

pod_wawelem_1

Wyniki Over 60

10/08/19
RoyCrac vs. Rams 5:5 Br. Drewicz2,Pawula,Madro Sikora