Kalendarz

Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sponsorzy

Dziękujemy naszym sponsorom:

Antoni Madro

Tadeusz Krafft

Marek Placek

Krzysztof Lasek

Marek Rządkowski

Chester Piłat

Wyniki meczów

10/27/19
Guinness vs. RoyCra vs. 2:3
Br. Wałęga, Pudełko, Samobójcza

Podziękowania dla Zbyszka

Podziękowania dla Zbyszka MACZUGOWSKIEGO

Po raz ostatni w sobotnim meczu wystąpił w barwach Royal – Wawel ZBYSZEK MACZUGOWSKI, który w wieku 48 lat postanowił zakończyć czynna karierę. W przerwie spotkania ze Schwaben otrzymał kwiaty i  życzenia od kolegów. Dalsze pożegnanie odbyło się podczas bardzo udanej zabawy klubowej w „New Polonia”. Zbigniew Maczugowski otrzymał tam od swych kolegów piłkę z podpisami zespołu i zegarek.

Zbigniew Maczugowski od ubiegłego sezonu prowadzi jako sędzia spotkania w Polskiej Lidze Piłkarskiej, będąc tam wyróżniającym się arbitrem.

W imieniu Naszej redakcji popularnemu i lubianemu Zbyszkjowi składamy życzenia dalszych sukcesów, tym razem z … gwizdkiem.

Ostatnim punktem ciekawego programu był pojedynek starszych panów – czterdziestolatków POLSKI i NIEMIEC.

Pod firmą Polski wystąpił zespół stworzony ostatnio przez Jurka Drewicza. A oto jego skład:

Bartosz – Setkowicz, Wolan, Sobol, Rakoczy – Lupa, Sekuła, Deptuch, Macała, Sikora, Drewicz; wchodzili: Zieliński, Urban, Paszkiewicz.

- Chciałbym zapoczątkować ideę stworzenia zespołu over-40 – powiedział nam Jurek Drewicz – by takie imprezy weszły na stałe do kalendarza sportowych wydarzeń. Mam nadzieje, że zespół się skonsoliduje, a od jesieni przyszłego roku wystąpimy w tworzonej lidze over-40.

Drużynę Niemiec tworzył głównie zespół Schwaben.

Był to bardzo ciekawy pojedynek, z przewagą  naszego zespołu. Prowadzony fair, w sportowej atmosferze. Mieliśmy kilka znakomitych okazji – najlepszą Andrzej Deptuch, który po pięknym zagraniu: Lupa – Drewicz otrzymał piłkę 5 metrów przed bramką i z woleja huknął w… poprzeczkę. Był także słupek w wykonaniu Ziggy’ego Sekuły.

Średnia wieku nowego zespołu to 41-42 lata. Najmłodszy jest Ziggy Sekuła, który 1 maja skończył 40 lat. Przy okazji podziękowanie dla niego  Centrum Sportu za ufundowanie zespołowi pięknych strojów do gry. Najstarszym w zespole – Zbyszek Macała, dzisiaj już 50-latek.

Po meczy zakończonym, bezbramkowym rezultatem 0-0, zespół niemiecki zgodził się chętnie na rozegranie kolejnego meczu – za rok, podczas kolejnego 3 Majowego Święta.

Wiadomości polonijne przygotował Wiesław KSIĄŻEK

Wyniki Over 60

10/08/19
RoyCrac vs. Rams 5:5 Br. Drewicz2,Pawula,Madro Sikora